Výzkum financovaný EU
Níže naleznete všechny projekty, jejichž jsme součástí.
eQATOR Project
Využití obnovitelných zdrojů energie pro průmyslovou výrobu chemikálií z obnovitelných zdrojů uhlíku by mohlo významně snížit emise CO2. Projekt eQATOR financovaný EU plánuje ukázat, jak by bioplyn mohl hrát takovou roli, a to vývojem technologie škálovatelného katalytického reaktoru pro přeměnu bioplynu na syngas.
Hydroizomerizační katalyzátory na bázi zeolitů
Předmětem projektu je ověření technické proveditelnosti a komerčního potenciálu myšlenky použití optimalizovaných hydroizomerizačních katalyzátorů na bázi zeolitů pro aplikaci v rafinérském průmyslu.
Číslo projektu: CZ.01.1.02/0.0/0.0/19_265/0021089

Testování katalyzátorů pro nízkoteplotní rozklad amoniaku na vodík
Projekt se zabývá výzkumem katalyzátorů pro výrobu H2 procesem katalytického rozkladu NH3. Cílem je zhodnotit aktivitu a stabilitu několika typů katalyzátorů pro nízkoteplotní rozklad NH3 a posoudit jejich potenciál pro průmyslové využití NH3 jako media pro transport H2.
Číslo projektu: CZ.01.1.02/0.0/0.0/20_358/0028021

BL2F: Black Liquor to Fuel
Black Liquor to Fuel (BL2F) je projekt programu Horizont 2020, který využije „Black Liquor“ k vytvoření čistého, vysoce kvalitního biopaliva. Černý louh je vedlejším proudem chemického průmyslu výroby buničiny, který lze přeměnit na palivo, čímž se sníží množství odpadu a poskytne alternativa k fosilním palivům.
Více >
BioMates Project
Projekt BioMates usiluje o kombinaci inovativních technologií konverze biomasy 2. generace pro nákladově efektivní výrobu meziproduktů na biologické bázi (BioMates), které lze dále modernizovat ve stávajících ropných rafinériích jako obnovitelné a spolehlivé vedlejší suroviny. Výsledný přístup umožní minimalizaci požadavků na fosilní energii a tím i provozních nákladů, minimalizaci kapitálových nákladů, protože bude částečně záviset na základní konverzní kapacitě rafinérie, a zvýšení biologického obsahu finálních dopravních paliv.
Více >
Dokončené projekty
INO-EX
Předmětem projektu je vytvoření jednotné vizuální identity společnosti, která bude aplikována do všech komunikačních kanálů společnosti. Cílem projektu je pak formou ucelené vizuální komunikace upevnit formu a charakter značky společnosti v podvědomí zákazníků a zlepšit tak pozici firmy na trhu.


Vývoj katalyzátoru pro rozklad peroxidu vodíku v plynné fázi
V rámci projektu bude vyvinut katalyzátor, který bude sloužit k rozkladu plynné fáze H2O2 používaného ke sterilizaci ve farmaceutickém a potravinářském průmyslu.
Číslo projektu: CZ.01.1.02/0.0/0.0/17_102/0011542
Vývoj ekologicky šetrných hydrogenační katalyzátorů
Cílem projektu je vytvořit nový katalyzátor, který již neobsahuje chrom. Tento nový katalyzátor by měl nabídnout stejnou stabilitu, aktivitu i životnost jako v současnosti používaný katalyzátor na bázi mědi a chromu.
Tento projekt je realizován za finanční podpory z prostředků státního rozpočtu prostřednictvím Ministerstva průmyslu a obchodu v programu TRIO

Vývoj detektoru nízkých koncentrací plynné fáze H2O2
Předmětem projektu je využití odborných znalostí absolventa magisterského studia při vývoji detektoru pro měření koncentrace plynné fáze H2O2.
Číslo projektu: CZ.01.1.02/0.0/0.0/15_013/0004957

Charakterizace průmyslových heterogenních katalyzátorů obsahujících chrom
Projekt je zaměřen na detailní fyzikálně-chemickou charakterizaci heterogenních katalyzátorů obsahujících chrom.
Číslo projektu: CZ.07.1.02/0.0/0.0/16_025/0000605


Development of a Cu/Bi catalyst for production of 2-butyne-1,4-diol by Reppe ethynylation process
Vývoj nového procesu výroby katalyzátoru pro výrobu na butyn-1,4diolu pomocí Reppeho procesu.
Vývoj nové technologie pro přípravu katalyzátoru, která umožňuje snadnější úpravu katalyzátoru podle specifických potřeb zákazníka.
Více >